CF pacienti atsaucieties!

 

Aicina atsaukties pacientus ar cistisko fibrozi

Lai sniegtu atbalstu un veicinātu savstarpēju informācijas apmaiņu medicīnas, sociālajā un juridiskajā jomā starp bērniem un pieaugušajiem, kuriem konstatēta cistiskā fibroze, un viņu tuviniekiem, ir izveidota Latvijas cistiskās fibrozes biedrība.

Lai savstarpēji palīdzētu viens otram, dalītos savā pieredzē, kā arī iedvesmotu cīņai ar slimību, biedrība aicina atsaukties pacientus un viņu vecākus! Sazināties ar Latvijas cistiskās fibrozes biedrību iespējams, rakstot e-pastu cistiskafibroze.lv.info@gmail.com, vai zvanot pa tālruni 29161629 (informācija latviešu valodā), vai 27788109 (informācija krievu valodā).

Cistiskā fibroze ir iedzimta ģenētiskā slimība, kas skar plaušu šūnas, zarnu un aizkuņģa dziedzerus, kas izdala tādus šķidrumus kā gļotas un gremošanas sulas. Cistiskās fibrozes gadījumā šie šķidrumi kļūst biezi un viskozi, nosprostojot elpceļus un gremošanas sulu plūsmu. Gļotu uzkrāšanās plaušās atvieglo baktēriju augšanu, izraisot infekcijas, plaušu bojājumu un elpošanas traucējumus.