Biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” izdevusi īpašu kalendāru, kas popularizē Jēkabpils novada aktīvās nevalstiskās organizācijas. Kalendārā apkopota informācija par 30 novada biedrībām – stāstos iekļauti biedrību nosaukumi, to atrašanās vietas un darbības jomas, izceļot to, ka nevalstiskais sektors ir aktīvs gan pilsētā, gan lauku teritorijās. Ideja par šādu vizuālo materiālu tapa vienā no Vidusdaugavas NVO centra sapulcēm.
“Mēs izdomājām, ka ir jāpopularizē NVO sektors un ka tie varētu būt 12 īpašie stāsti,” saka Vidusdaugavas NVO centra sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Borisova. “Kad projekts jau bija noformēts un mēs sākām domāt tālāk,sapratām, ka 12 stāsti nav nekas uz nevalstiskā sektora fona un ka tur noteikti būs vairāk. Sākām aicināt biedrības pieteikties. Atsaucība bija ļoti liela. Tad no 12 stāstiem mēs izaugām līdz 30 stāstiem.”
Visas 30 biedrības tika iekļautas kalendārā, dažos kalendāra mēnešos apvienojot vairākas organizācijas. Attiecīgi arī fotogrāfijās ar radošu izdomu tika apvienotas vairākas biedrības. Fotoattēlos ir redzams cilvēku sirds darbs, rūpes par dabu un kultūrvēsturisko mantojumu, stiprās kopienas un tas, cik dažādas ir Jēkabpils novada nevalstiskās organizācijas.
Foto autore ir Jeļena Vaškūne: “Kad es ieraudzīju gala rezultātu, tad man bija tiešām ļoti liels gandarījums un sajūsma. Arī meitenēm no NVO bija liels gandarījums. Mēs visas esam priecīgas par gala rezultātu.”
Arī biedrību pārstāvji pozitīvi vērtē šāda kalendāra tapšanu.
“Tā ir ļoti lieliska iespēja gūt atpazīstamību, tāpat man likās ļoti interesanta ideja, ka, ja mēs, apvienojoties vienā novadā, cits citu neatpazīstam un varbūt pat nezinām, tad šī ir lieliska iespēja iepazīties ar citām organizācijām,” saka viena no projekta dalībniecēm – Latvijas Cistiskās fibrozes biedrības valdes priekšsēdētāja Alla Beļinska. “Nav noslēpums, ka skrējienā mēs varbūt tikai dzirdam nosaukumu, bet mums nav laika kaut ko vairāk palasīt, uzzināt par citiem. Tāpēc caur kalendāru, kur nav tik daudz informācijas, bet tomēr var uzzināt vairāk.”
“Tirāža kopumā ir 120 kalendāri, tos pret ziedojumu var iegādāties gan pie mums, atnākot uz Brīvības ielu 45, tāpat daļu atstāsim Jēkabpils Tūrisma informācijas centrā, kas atrodas uz Vecpilsētas laukuma, un arī pie Krustpils pils apmeklētāju centrā,” saka Madara Borisova. “Ja kādam tuvāk ir tur, arī tur var doties un pret ziedojumu iegādāties mūsu kalendāru.”
Īpašos izdevumus saņēma arī visas biedrības, kuras piedalījās iniciatīvā. Kalendāri tika izveidoti, īstenojot Jēkabpils novada pašvaldības līdzfinansētu projektu. Lai turpinātu “izstāstīt” dažādos biedrību stāstus, kalendāra digitālā versija visa gada garumā tiks ievietota arī centra mājaslapā.
Sandra Paegļkalne, Vidusdaugavas televīzija
Video iegults no VDTVsizeti konta www.youtube.com/@VDTVsizeti